2. kolo

Wendigo ovládlo druhý turnaj a vyhouplo se do čela ligy.

Náročnější turnaj jsme asi v Plzni nikdy neviděli. 21 týmů se v pátek večer rvalo o své místo v síni slávy, medaile, hodnotné ceny, prize money, trofej pro vítěze a hlavně o body do ligové tabulky. Na šesti stolech bylo neustále v permanenci 12 týmů, dalších devět čekalo na svou šanci. Po zkušenosti z turnaje 1v1 jsme se rozhodli ponechat systém turnaje a každému týmu v základní části dopřát čtyři zápasy, to už je slušná porce. Týmy tedy v základní části odehrály čtyři zápasy proti náhodným soupeřům, body se všem počítaly do jedné tabulky. Nejlepších 16 dvojic pak postoupilo do play-off, kde nejlepší narazil na toho šestnáctého, druhý v tabulce na patnáctého a tak dále.

Byl to také první turnaj, který se hrál po drobné úpravě pravidel. Úspěšný hod zahraný o stůl se počítal za dva kelímky a některé týmy toho začaly řádné využívat. Pozornost soupeřů zkoušely nejčastějí Šunky, které v základní části ani jednou neprohráli a získaly tak hned 12 bodů. Na druhém místě se ve skupině umístili Banditas, kteří trefili během úvodní části nejvíce kelímků (42), ale na všechny výsledky se pořádně nadřeli. Naopak nejméně kelímků (22) zaznamenali Okey-Dokey!, kterým se turnaj vůbec nepovedl. Ani Romča s Marťou nemůžou být po druhém kole spokojené. Opět z toho nebyl postup ze skupiny a výhra 10:6 nad nováčkem je zkrátka málo.  S odřenýma ušima se mezi nejlepších 16 dostala Cukrovíčka, kterým stačilo 5 bodů. Naopak nově složený mix tým Deepthroat za tři vítězství a dobré skóre bral třetí příčku. Dařilo se také Paťourovo mámě, která měla po základní skupině bodů osm. Postoupili také lídři tabulky We Are Groot, kteří prohráli pouze v prvním kole s taktéž postupujícím FAV Teamem. Po základních skupinách jsme se tak museli rozloučit s pěticí týmů a na řadu přišly zápasy o všechno.

[table id=3 /]

Šunky, které v základní části nepoznaly hořkost porážky narazily v osmifinále na Cukrovíčka, která do play-off postoupila z posledního možného místa.  Martin s Láďou si však vybrali první slabou chvilku právě v tomto zápase a na zkušeného soupeře nestačili. Koky a Skippy tak po výhře 10:8 zaujali místo ve čtvrtfinále. Na postup se hodně nadřeli kluci z FAV Teamu, v hodně nervózním zápase o jeden kelímek zdolali Bratrstvo prasečí pracky. Velký zápas naopak zahrála Slávka s Davidem. První kolo play-off jim přisoudilo lídra tabulky We Are Groot, kterého po výhře o tři kelímky poslali z turnaje. Dál šla také Paťourovo máma, která přehrála Michala s Evou nebo také Michal s Péťou, kteří si v další bitvě mixů poradili s Deepthroat. Nezaváhal ani druhý tým základní části, Banditas. Do čtvrtfinále se po výborném výkonu dostalo také Wendigo, které porazilo o  tři kelímky RAMM tým. Posledním do party čtvrtfinalistů se stal Vitamín B, který si po dobrých výkonech ve skupině poradil s Orgasmem Donor.

Mezi nejlepší osmičku postoupilo hned pět mix týmů, tedy týmů složených z páru opačného pohlaví. Tyhle dvojičky bývají v turnaji hodně silné.  Právě čtyři tyhle týmy se proti sobě utkaly ve čtvrtfinále. Paťourovo máma nestačila na Nipples a Choose Up! vyprovodil z turnaje Vitamín B. Velká bitva čekala na Cukrovíčka, která se utkala s FAV Teamem.  Úspěšnější z této dvojice byli nakonec kluci z univerzity. Paulí se Skalíkem tak byli dalším týmem v semifinále. Posledním do party se stalo Wendigo, které vrátilo porážku ze základní části Banditas.
David se Slávkou se společně mezi nejlepší čtyřku dostali po vyrovnaných výkonech, v zápase o finále byl však nad jejich síly FAV Team. Jeho soupeřem ve finále se stalo Wendigo, které v těsné bitvě porazilo Nipples, na které zbyl jen zápas o třetí místo. Ten měl nakonec sladkou příchuť. Michal s Péťou předvedli v duelu o bronz lepší výkon než Slávka s Davidem a Nipples tak v turnaji vystoupali na bednu. Na Choose Up! zbyla nepopulární bramborová medaile. Finále naopak zhořklo FAV Teamu. Wendigo po celý turnaj předvádělo výborné výkony a potvrdilo to i ve finále. Martin se Sedlym zvítězili v posledním zápase turnaje o dva kelímky a zcela zaslouženě zvedli nad hlavu trofej pro vítěze. Jediné zaváhání z osmi zápasů je navíc s padesáti body vyhouplo do čela ligové tabulky. We Are Groot mají stejně bodů, ale o 12 kelímků horší skóre. Tabulka je na čele hodně vyrovnaná. Čtvrtá Cukrovíčka a třetí FAV Team dělí od sebe jediný bod. V dalších turnajích se tak máme na co těšit.

Finálový zápas

Round 1 Round 2 Round 3
   
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 

[robo-gallery id=“1786″]