První český tým na mistrovství Evropy.

ESOBP Munich plakát

ESOBP, nebo také „Mistrovství Evropy“ v Beer Pongu je jeden z nejlépe obsazených oficiálních turnajů v Evropě. Vítěz tohoto klání, na kterém se každý rok představí více než 150 týmů, získá pozvánku na WSOBP (Mistrovství světa) do Las Vegas, kde ten nejlepší tým získá nejen nehynoucí slávu, ale také 50.000$.

Cesta na tento svátek pivního sportu je poměrně jednoduchá, buď si vybojujete „free entry“ v jedné ze sérií, které se hrají v Německu, Švýcarsku nebo Rakousku, popřípadě další evropské organizace pořádají své vlastní velké turnaje, kde je většinou hlavní cenou právě „zájezd“ na tuto akci. Další možností je pozvánka od pořadatelů pro zajímavé týmy napříč celou zeměkoulí. Ano – přesně tak, na evropské akci rádi přivítají hráče z celého světa. Nejjednodušším způsobem jak se na turnaj dostat je včasně podat přihlášku, maximálně dva dny před začátkem turnaje a složit za tým startovné.

V roce 2015 se akce už po druhé uskutečnila v bavorském Mnichově, v areálu clubu Backstage. První hry začaly v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne a finálový zápas vyvrcholil v brzkých ranních hodinách následujícího dne. Ihned po skončení finále následovalo slavnostní vyhlášení, předávání pohárů a obrovská afterparty.

[Best_Wordpress_Gallery id=“6″ gal_title=“Mistrovství Evropy 2015″]

Pro vítěze byly připraveny tyto nádherné trofeje. Poháry si odnesly týmy, které se umístily na stupních vítězů. Trofej také získal nejlepší dívčí tým. Celkově byly rozdány ceny v hodnotě €4.000. Jak už bylo zmíněno, na vítězný tým čeká cesta do Las Vegas. Poražený finalista zase pojede do Švýcarska na SSOBP. Tým na třetím místě získal originální oblečení a stůl ESOBP. První pětice si navíc zajistila jisté místo na příštím ročníku tohoto turnaje. Nesmíme také zapomenout na ocenění pro nejlépe oblečené „duo“ nebo chcete-li nejlepší týmový kostým. Tato kategorie se vyhlašuje po skončení základních skupin a vítězové si domů odvezou oficiální stůl.

[Best_Wordpress_Gallery id=“7″ gal_title=“Mistrovství Evropy 2015 II“]

O European Series of Beer Pong jste se také mohli dočíst v deníku Blesk. Ten napsal článek o plzeňském týmu Pilsen Please, který reprezentoval české barvy na již zmiňovaném mistrovství. Blesk samozřejmě dostál své pověsti a do článku zařadil pár zajímavých perliček.

Když se Beer Pong hraje rekreačně, musí trefený kelímek s pivem hráč vypít. Pro soutěže to ale neplatí. Tam se pivo vylévá.

Blesk umí vždy pobavit. Pivo se samozřejmě nevylévá, hráči ho mou normálně pít. Je však respektováno jedno z hlavních pravidel: Hráči pít pivo nemusí. Ty nejlepší týmy se o pivo dělí s fanoušky nebo diváky a zlatavý mok si dopřejí až po skončení turnaje.

Kluci z Plzně předvedli na turnaji velmi dobré výkony a nebýt slabšího začátku, mohli jsme je vidět v playoff, které jim uteklo o jeden jediný kelímek. Připsali si navíc velmi cenný skalp nejlepšího dívčího týmu a v počtu získaných bodů byli patnáctí. Celkově po skončení turnaje zůstali na děleném sedmdesátém místě.

[Best_Wordpress_Gallery id=“8″ gal_title=“Blesk.cz – článek“]

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *