České týmy vezou z Rakouska 2 výhry a 2 remízy. Na playoff to však bylo málo.

Das WUK – jedno z největších kulturních center v Evropě, které se rozkládá na 12 000 metrech čtverečních přivítalo v sobotu 15. dubna přes šedesát týmů, které si to mezi sebou rozdaly o vstupenku do Las Vegas na World Series of Beer Pong. Čtyři želízka v ohni měla i Česká republika – týmy z CSOBP však mohly spíše jen překvapit.

IMG_0626
Das WUK

Turnaj začínal v 15:00 a na všechny účastníky čekaly v základních skupinách 4 zápasy. Nejlepších 32 týmů si zajistilo postup do playoff, které se hrálo systém Double Elimination, takže pokud tým ve vyřazovací části prohrál jedno utkání, měl stále šanci dostat se do finále. Už samotný los naznačil, že to čeští zástupci nebudou mít zrovna lehké. Pilsen Crew statečně držela krok s Pongstars.eu, kteří se v konečném pořadí umístili na 4 místě, tým složený Bartekem Sowiakem z Polska zažil opravdu povedený turnaj. Pilsen Please byla bez šance proti maďarským šampionům a Pilsen Love statečně bojovala proti úřadujícím evropským Šampionům Cup&Cupper. V základní části si nejlépe vedl tým Pilsen Boys, který ze čtyř zápasů dokázal uhrát čtyři body za jedno vítězství a jednu remízu. Druhým nejúspěšnějším českým týmem byla Pilsen Please se třemi body, pomyslné třetí místo bere Crew, která na svém kontě měla jeden bod a bohužel bez bodu skončil tým Pilsen Love. Nunto podotknou, že všechny týmy předvedly více než vyrovnané výkony a vzhledem ke kvalitám soupeřů odehrály slušný turnaj. Pokud ale chtějí konkurovat evropské špičce musí ještě hodně trénovat.

Největší rakouskou událost nakonec ovládli obhájci – Die Bierathleten. Tento rakouský tým v turnaji ani jednou nezaváhal a ve finále zcela jasně porazil Cup&Cupper, když úvodní hru ovládl 10:5 a na druhé finálové klání už mistři Evropy odmítli nastoupit. Do Las Vegas se tak zaslouženě podívá nejlepší rakouský tým, který doplní dou Twin Towers a společně budou hájit čest evropských týmů na největší světové akci.

Na našem YouTube kanálu se můžete ve 4K rozlišení podívat na některé zápasy z vyřazovací části.

[supsystic-gallery id=13 position=center]

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *