Vítězem 1. otevřeného MČR v Beer Pongu se stal německý tým BPC Franken.

Tábor – Hotel Palcát – 14. říjen 2017. V pozdních večerních hodinách vrcholí finále českého šampionátu, na jedné straně stojí srbský tým Cup is Cup, na druhé věhlasný soupeř BPC Franken. Německý celek nedává svému soupeři šanci a celý průběh zápasu kontroluje, zaslouženě vítězí. Michl Neubauer je vlastně členem jednoho z nejlepších evropských týmů, týmu MAC a svého parťáka Christiana Oechsnera bral sebou na turnaj více méně jako náhradníka. Spolu však dokázali vytvořit tým, který v Táboře nenašel přemožitele. Kde jsou české týmy, ptáte se? Žádné velké překvapení, v zahraničí jsou s Beer Pongem trochu dále než my a tak nejlepší Češi okupují až čtvrté místo. Stačilo, aby jakýkoli český tým narazil na silnějšího soupeře ze zahraničí a byla to pro něj konečná. Své o tom ví právě čtvrtý nejlepší tým, Pivoa Rumpiem nebo třeba pátí Prostě Boží. Systém Double Elimination by nám tento rozdíl poodhalil trochu více – vždyť další velcí favorité se vyřadili mezi sebou, Warriors 9:10 s BPC Franken, Which One? s Cup is Cup ve stejném poměru či BPL Dortmund 1 s rakouským BANG ME HARDER XXX!!! také 9:10. A to další ještě lepší celky z Německa respektive Švýcarska daly přednost jiným akcím. Beer Pongové ligy a turnaje jsou za hranicemi naší zemičky na úplně jiné úrovni, ale určitě jsme udělali krok správným směrem.

Vraťme se ale na začátek, už v pátek dorazilo několik nedočkavců do Cadillac baru trošku potrénovat, a někteří poprvé na vlastní kůži pocítili sílu potencionálních soupeřů. Hvězdami večera byli určitě kluci ze Srbska a nejednomu českému týmu se o nich zcelajistě zdálo.  V sobotu se ve 14:00 otevřely brány hotelu Palcát a 1. český šampionát mohl se vší parádou začít. Prvotní dojem trochu pokazilo dlouhé čekání na rozlosování a první zápasy, celkově však organizace turnaje proběhla v naprostém pořádku a za nás určitě palec nahoru.  78 týmů, tak zněl konečný počet registrovaných dvojic. 16 skupin z toho dvě po čtyřech. V základní fázi se utkal každý s každým a čtyři nejlepší týmy ze skupiny pak postoupily do jednokolového PlayOff. Oproti tradičním evropským turnajům se český šampionát hrál právě stylem Single Elimination. Jedna chyba, jeden nepovedený zápas a končíte, dle nás trošku krutý scénář pro tak velký turnaj jako je české mistrovství. Los hrál sice velkou roli, ale podmínky byly nakonec pro všechny stejné. Základní skupiny nepřinesly žádné velké překvapení, vypíchnout však musíme český Gentleman Team, který jako jediný dokázal potrápit vítězný BPC Franken a utkání prohrál 13:12 až v prodloužení. Pojďme se podívat na jednotlivé skupiny z pohledu týmů @CSOBP.

Skupina B / Jakoby Nic!

První tragický zápas pro Matesovo Jakoby Nic! znamenal velké zklamání. Kluci se to po nepovedeném vstupu do turnaje pokusili rozpálit za pomocí lehkého dopingu, ale německé týmy, které je čekaly v dalších třech kolech byly nad jejich síly. Usměvavá dvojka tak ve skupině B brala poslední místo se skórem 27:40.

Skupina D / Popokatépetl – Vejškrab na Cibulce – Pilsner Love

To co nikdo nechtěl se povedlo hned v další skupině, do které zamířil náš celek.  Tři týmy, které se poměrně dobře znají se setkaly v jedné skupině.  Zajímavá bitva tak čekala na každého až s rakouským týmem Hase und Igel nebo posledním do party, kterým byli BluesGunner.  Skupinu nakonec vyhrála rakouská dvojice, která prohrála až v posledním zápase s Vejškrabem. Pro Vejškrab to bylo takové předčasné PlayOff, protože tento duel musel bezpodmínečně vyhrát, aby se probojoval do dalších bojů. Ukázalo se, že když je Patrik s Michalem pod tlakem, hrát umí. Zápas zvládli v poměru 10:8 a mohli se radovat z postupu. Jejich rozporuplné výkony ve skupině podtrhují dvě prohry v prodloužení a celkem 3 dohozy. Druhý ve skupině Popokatépetl, si právě s Vejškrabem dokázal jako jediný poradit v základní hrací době (10:8), stejným poměrem Pepa s Verčou udolali také BluesGunner a další Mix, Slávku s Martinem alias Pilsner Love. Páté nepostupové místo nakonec zbylo ve skupině právě na Slávku a Martina,  kteří si připsali jen 2 body za vítězství 13:10 nad Vejškrabem.

Skupina E / Tommy-Gun

Nejlepší český Ladies tým Tommy-Gun narazil ve skupině na dva německé a dva české týmy. Holky prokázaly svou třídu a oba české týmy porazily. Za zmínku stojí hlavně Ladies-Derby s týmem Yo(u)da, které Marťa s Romčou vyhrály 10:9. Druhý český tým Kappa Pineměl proti Tommy-Gun nejmenší šanci, 10:6. Dámy nakonec ve vyrovnané skupině braly druhé místo, na jejich síly byli borci z BPL Dortmund 2 a druhý německý tým ve skupině E, 3/4 Pinoy @ BPC, který svou skupinou prošel jako nůž máslem, když vyhrál všechny 4 zápasy.

Skupina F / ANIPIČU – Cukrovíčka – FAV tým – Hranaři 

Jestli byl někdo ve skupině D rozmrzelý z toho, že narazí na známé tváře, zeptejte se jak se asi cítili kluci ve skupině F. Hned čtyři týmy, které se pravidelně potkávají na plzeňských turnajích musely tyhle zápasy odehrát už v základní skupině. Pátým do party byl na poslední chvíli přihlášený tým z Anglie. Na začátek jak jinak než Cukrovíčka vs FAV Tým.  Úvodní duel vyšel lépe dvojici z Vodokrt. Ve skupině dominovali Jirka s Michalem. Tým ANIPIČU porazil všechny své soupeře jednotným skórem 10:9 a zaslouženě tak stanul na čele. Druhé místo brala právě Cukrovíčka, která mimo FAV Týmu přehrála Hranaře (10:7) a anglický tým TomDom (10:6).  Třetí FAV Tým se po úvodních dvou porážkách rozehrál a třetí místo mu vynesly výhry 10:8 nad TomDom a 10:9 nad Hranařema. Právě Hranaři mohli vděčit za to, že nerozehraný TomDom dostali právě na úvod a jediná výhra 10:3 je tak ze čtvrtého místa posunula do vyřazovacích bojů.

Skupina L / Pilsner Crew – Nebezpečné Známosti

Do skupiny L se opět podařilo nalosovat dva naše týmy, které doplnil třetí český tým Pivo je naše palivo.  Team Team Ponga Ponga z BPC reprezentoval ve skupině Německo a Rakouskou vlajku nesli Herbert Trink.  Pilsner Crew na rychlo složený tým z Davida a Martina, který spolu nesehrál ani jeden ostrý zápas vstoupil do turnaje trochu pomaleji.  I přes slabší začátek zvládli první klání proti Pivo je naše palivo (10:9) a v druhém zápase už naprosto zničili Herbert Trink (10:3). Vyrovnaný duel svedli i proti německému týmy, kterému těsně podlehli o jeden kelímek a v závěrečném derby o druhé místo zvítězili nad Pavlem a Kačkou 10:6. Nebezpečné Známosti se tedy posunuly na místo třetí. Mimo Pilsner Crew nestačily ještě na Team Ponga Ponga. Naopak zvládly duely s Herbert Trink (10:4), Pivo je naše palivo (10:8) a mohli se tak těšit na další duely v PlayOff.

Skupina M / Okey-Dokey!

Jistotu postupu měli Verča s Milanem už po losu skupin. Z jejich čtyřčlenné skupiny tedy postupovaly všechny týmy, záleželo tak na tom, z kterého místa do PlayOff Okey-Dokey! půjdou. Tahle skutečnost je možná lehce svazovala. V prvním kole nestačili na český tým Mangokam (10:7), ve druhém pak na Prostě boží (10:6) a v posledním kole skupiny byl na jejich síly dominující srbský týmy Black&Yellow (10:3).

Skupina P / We are Groot

We. Are. Groot. Respektive Nikča s Pepou byli nalosování do skupiny s třemi dalšími českými týmy a jedním německým. Za solidní podpory v prvním zápase však podlehli Barbarům, těsně o jeden kelímek. Druhý zápas už byl o něčem jiném. Náš další MIX team dominoval a rozdrtil B(ALL)S IN 10:5. Ve třetím zápase čekala na Grooty první konfrontace se zahrančním týmem, německý Boss&Banger @BPC byl však nad jejich síly (10:7). V posledním zápase skupiny se forma opět vrátila a Zdravotníci tak byli odsouzeni k poslednímu místu ve skupině, We Are Groot si po výhře 10:6 upevnili třetí příčku.

PLAY OFF

Z 13 týmů postoupilo do vyřazovací části tedy hned 11 našich celků. Celkově se do vyřazovacích bojů kvalifikovalo 64 týmů, systémem Single Elimination musí vítěz projít bez jediné porážky. Nasazovány týmy byly dle umístění ve svojí skupině. Vítěz se utkal se čtvrtým celkem, druhý se třetím a tak dále.

Warriors, jeden z nejlepších týmů Evropy a pátý na nedávném mistrovství Švýcarska čekal v prvním kole vyřazovacích bojů na Milana a Verču. Německý tým nedal ve své skupině nikomu šanci a bez ztráty bodu skončil na prvním místě. Čtvrtí Okey-Dokey! tak neměli být pro velkého favorita celého turnaje žádný problém, opak byl však pravdou. Mohli jsme vidět jeden z nejčistších zápasů celého PlayOff.  Zatímco jiní ještě ani nepřerovnávali kelímky do posledních šesti. Tenhle zápas už byl u konce. Oba týmy trefovaly a Warroirs jen o maličký kousek český tým přetlačili. Každopádně velká poklona O-D, odehráli výborný zápas.
Další obrovské drama se odehrávalo na vedlejším stole. Pobřeží Kocoviny se přetahovaly s Pilsner Crew. Za stavu 9:7 pro Kocoviny, zahráli Martin s Davidem double na 9:9. Hřebíček do rakve v podobě třetí trefy svému soupeři nezasadili a na řadě tak byly Kocoviny. První hod mimo, druhý odrazem o stůl směřoval taky mimo. Martin však plný očekávání urychlil obranou fázi a míček zachytil před dopadem, chyba, trestný kelímek a hrozba vypadnutí. David však nenechal nic náhodě, svého parťáka podržel a utkání v prodloužení oba borci zvládli. Krásný zápas a zasloužený postup.
Kdo taky nemohl odehrát normální zápas byl Vejškrab Na Cibulce. Rakouští BackBeer Boys ve skupině jen jednou prohráli a z druhého místa pomýšleli na postup do dalších fází turnaje. Vejškrab byl však po posledním zápase s taktéž rakouským celkem dobře naladěný a byl celou dobu ve vedení.  Rakouský tým ovšem utkání poslal do prodloužení a Patrik s Michalem tak museli absolvovat už čtvrté prodloužení.  Zkušenosti ze základní skupiny se ukázaly jako klíčové a mladý tým z Rakouska se z turnaje poroučel, Vejškrab po výhře 13:11 mířil dál.
Pokud se někdo těšil na vyřazovací zápasy, byl to FAV Tým. Ten v základní skupině odehrál čtyři zápasy proti našim a změřit síly s nějakým německým nebo rakouským týmem mohla být velká výzva. Jaké zklamání nastalo, když los Paulímu se Skalíkem přisoudil Tommy-Gun. Možná už trošku frustrovaní kluci nezahráli svůj nejlepší zápas a holkám podlehli 10:6.
Naopak svoje nejlepší utkání odehráli Hranaři. Německý tým z @BPC 3/4 Piony porazil ve skupině všechny týmy, včetně BPL Dortmund 2 nebo třeba Tommy-Gun. Marek s Tomášem však za heroické podpory ze sebe dokázali vyždímat maximum a v napínavém finiši zápas přetáhli na svojí stranu. Vítězství 10:9.
Krutou porážku v PlayOff bohužel pocítil Jirka s Michalem. ANIPIČU stejně jako němečtí Piony ve své skupině neprohráli. Osudným se jim stal zápas s prvním čistě zahraničním soupeřem. BPL Dortmund 2, který ve skupině přehrál například Tommy-Gun, ale prohrál třeba s Yo(u)dou zahrál výborné utkání a po výsledku 10:7 postoupil do falší fáze německý tým.
Radost měla naopak Kačka s Pavlem. Nebezpečné Známosti po vyrovnaných zápasech ve skupině změřily síly s dalším českým týmem a podařilo se jim navázat na předchozí výkony. Bourkova síla dokázala například ve skupině porazit 10:5 Pobřeží Kocoviny. Vyrovnané utkání ale nezvládli v koncovce a Známosti zvítězili 10:9 a radovali se z postupu do dalšího kola.
Klatovští NeAlkoholici, kteří se ukázali i na posledním turnaji v No Limitu vyzvali Nikču s Pepou. Ve skupině narazili čistě na české týmy a brali s osmi body druhé místo za Mírou&Mírou. Utkání oba týmy zahájily trošku předčasně a tak po společném zahájení bojů v PlayOff byly trošku napřed. We Are Groot tahali v zápase po celou dobu za kratší konec a bohužel pro ně se rozházeli až v závěru. NeAlkoholici zasáhli poslední, Pepa trefil jeden ze zbývajících dvou kelímků, ale poslat hru do prodloužení se Nikče nepodařilo.
Popokatépetl byl po základní skupině v dobrém rozpoložení. S devíti body jen o skóre skončil druhý a čekal jej rakouský Die Zipferlhurn. Rakouský tým ostřílený turnaji ve Vídni skončil na třetím místě, ale na postup si brousily zuby oba týmy. Po třech výhrách 10:8 ve skupině se karta bohužel obrátila a Verča s Pepou byli nuceni skousnout porážku a další průběh turnaje sledovat jen jako diváci.
Cukrovíčka se ve svém prvním duelu v PlayOff utkala s dalším českým týmem. Holky z Yo(u)dy už ve skupině pocítily sílu například Tommy-Gunu, ale dokázaly si poradit třeba s Dortmundem 2. Kluci z Vodokrt však dokázali navázat na solidní výkony ze skupiny a zvítězili i tentokrát, výhra 10:8 je poslala dál.

Oddělili jsme zrno od plev a na nejlepších 32 týmů čekali další tuhé boje. Svou cestu do osmifinále však dokázala zvládnout jen Cukrovíčka, která se utkala s dalším českým týmem.  Tomio Vyndej, kteří v předchozím kole zničili Vincit Omnia 10:2 tentokrát narazili. Robert se Skippym je porazili o pět kelímků. Vejškrab na Cibulce nedokázal navázat na své předchozí výsledky s rakouskými týmy a  jednoznačně prohrál s německým BPL Dortmund 1. Další německá mašina alias BPC Franken, pozdější vítěz turnaje, nedala šanci Davidovi s Martinem a i Pilsner Crew se po prohře 10:4 z turnaje poroučela. Skvělý zápas odehrály Tommy-Gundruhý tým turnaje, srbský Cup is Cup však v těsné hře porazit nedokázaly. Ani další konfrontace se zahraničním týmem nedopadla pro naše celky dobře. Nebezpečné Známosti tentokrát vyřadil třetí tým celého turnaje, po výsledku 10:6 se radovali rakouští BANG ME HARD XXX!!! Českou bitvu jsme mohli sledovat mezi Hranařema a brněnskými The Itchy trigget finger niggas. Marek s Tomášem bohužel nepotvrdili vyřazení silného německého týmu a i pro ně turnaj skončil.

Posledním želízkem v ohni tak zůstala Cukrovíčka, která vyzvala rakouský pár Hase und Igel. Ten v základní skupině porazil Pilsner Love (10:5), Popokatépetl (10:6) nestačil ale na Vejškrab (10:8). V PlayOff si zatím připsal dva české skalpy, nejprve (10:5) Lucky Lukes a pak stejným poměrem Raketou na Mars (10:5). Cukrovíčka bohužel proti prvnímu zahraničímu soupeři předvedla jeden ze svých slabších výkonů a do dalších bojů tak mířil Rakouský tým.

Naší malou soutěž na Facebooku, tak vyhrála Terka Bláhová a celý týden tak bude moci trénovat na profesionálním Beer Pong stole. Jak už jsme zmínili výše, šampionem se stal zcela zaslouženě německý BPC Franken, který ve finále porazil Cup is Cup ze Srbska. Těšíme se na další zápasy s týmy ze zahraničí na dalších turnajích, jen tak se můžeme neustále zlepšovat.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *