Beer Pong už na letních olympijských hrách v Tokiu!

Tokio. Dvě hodiny odpoledne Středoatlantického času. Velká zasedací místnost plná mužů v oblecích. Na stolech štítky: Olympijský výbor. Do místnosti vchází mladík s do čela naraženou bassebalovou čepicí a sedá si na židli před ony tak důležité muže. Na tričku nápis „The man, The Legend“.  

Předseda výboru: Dobrá, začneme. Toto je slyšení o zařazení sportu Beer Pong, dříve známého jako Beirut, mezi olympijské sporty. Pojďme to zkrátit, máme mnohem důležitější věci na práci. Ztrácíme zde akorát drahocenný čas. Jsou jen dva roky do dalších olympijských her. Židli zaujímá mluvčí The World Series of Beer Pong.

The man:  Děkuji. Mým cílem tady dnes, je dokázat vám, že Beer Pong není jen hra, která prověřuje dovednosti, disciplínu a získané zkušenosti, ale také, že je to hra, která je rozšířená v globálním měřítku a vyžaduje obrovské sportovní úsilí.

Předseda výboru: Tohle je směšné. Jistě, hra určitě vyžaduje nějaké dovednosti, ale nebudeme poslouchat nějaké nesmysly o sportovním úsilí.

The man: Předpokládal jsem, že budete takhle reagovat. Mám tady seznam věcí, jenž mají vliv na tělo během velkého sportovního výkonu. Čtu:

  1.  Dlouhodobá výkonnost způsobuje pocit tepla, pocení a možné neohrabanosti.
  2.  Sportovci a atleti často po namáhavém výkonu popisují, že u nich dochází ke slabosti v končetinách, rozmazanému vidění nebo ke krátkodobé ztrátě paměti.
  3. Amatéři, kteří se pokoušejí vyrovnat těm nejlepším se často setkávají s pocity trapnosti, extrémní únavou, nevolností,  mdloby nebo v některých případech i se smrtí.
  4. Velké doplňování tekutin je klíčem úspěchu každého atleta.
  5. Tato aktivita přináší pocity štěstí a vytváří obrovské návaly euforie.

Předseda výboru: To je nehoráznost. Co to má společného s tímto slyšením?

The man: Vlastně nic. Až na to, že všechno tohle jsou fakta, která jsou nedílnou součásti Beer Pongu.

Lapání po dechu.

Předseda komise: No … nikdy jsem nad tím takhle nepřemýšlel.

The man: To ještě není všechno. Hráči Beer Pongu trénují roky v domácích podmínkách, aby se stali těmi nejlepšímu. Často odkládají všechny ostatní povinnosti na druhou kolej a riskují tak svou budoucnost, stejně jako většina profesionálních sportovců sázejí vše na jednu kartu. Je to taky jeden z nejrozšířenějších sportů na světě. Jen v USA čísla odhadují, že 17.6 miliónů vysokoškolských studentů hraje Beer Pong každý týden na kolejích a před dokončením studia se jeden ze tří účastní pravidelných akcí. Jeden ze tří navíc pravidelně v hraní pokračuje i po skončení studia.

Předseda komise: Ou, to jsou ohromující čísla.  Proč by měl tento sport dostat zelenou, když tolik jiných žádostí jsme zamítli? Existuje spousta sportů, jenž splňují stejná kritéria, která jste popsal a ty čekaly roky na přijetí, některé ještě stále čekají.

The man: Zmínil jsem se, že Beer Pong i s přísnými pravidly, často vede k odhalování nejrůznějších částí těla jako jsou prsa, či dámská pozadí?  Kdy jste tohle naposledy viděl třeba v šachu?

Předseda komise: Slyšel jsem všechno, co jsem potřeboval. Myslím, že my všichni souhlasíme s tím, že Beer Pong si zaslouží stát se olympijským sportem, který bude na obrazovkách televizí v každé domácnosti každé 2 roky. Určitě na letních i zimních hrách!

Oslavné zvuky v zasedací místnosti.

The man: Fantazie! I když jsem nucen vás varovat, že někdy je k vidění i mužská nahota.

Předseda výboru: Olympijský výbor bude muset vypracovat oficiální úpravu pravidel, která před přijetím Beer Pongu zakáže mužskou nahotu, ale věřím, že to stihneme ještě před těmito hrami.

The man: Chápu, bude to nejlepší pro všechny.

Předseda výboru: Skvělé, děkujeme za účast. Brzy se ozveme!

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *