Historický úspěch českých týmů – 3 v TOP20 a nejlepší MIX

Austrian Series of Beer Pong je tradičně jeden z nejlépe obsazených turnajů v Evropě. Sjíždí se sem nejlepší celky z Německa, Rakouska, Švýcarska, Srbska a Maďarska. Tyhle země aktuálně patří v Beer Pongové Evropě k tomu nejlepšímu. Turnaj následně doplňují třeba Italové, Bulhaři, Finové nebo Španělé a letošní rok do Attnang-Puchheim přicestovala i poměrně početná výprava z Čech. Jen jednou se českému týmu povedlo postoupit do Play Off zahraničního turnaje a to na lednovém mistrovství Evropy dvojici Pilsen Paladins. Tuhle pochmurnou statistiku chtělo vylepšit hned osm našich celků a můžeme dopředu říci, že se jim to více než povedlo.

Bitvy ve Phönixsaalu začaly už v pátek netradičním kláním čtveřic. Ano, slyšíte správně, 4v4 eventu se zúčastnilo 12 družstev a tím nejlepším kvartetem se stali borci ze Švýcarska. V turnaji hraném na 14 kelímků porazili ve finále Single bracketu rakouský tým Youmakemewanna. Hlavní událost s vidinou Las Vegas byla však naplánovaná až na sobotu.

Zatímco ve Phönixsaalu vrcholily základní skupiny turnaje, česká výprava se ubytovala ve 25 km vzdáleném kempu hned vedle Atterského jezera a nasávala pohodovou atmosféru. Grill, sud s pivem, hudba, vlastní stůl a klidné posezení nás mělo naladit na sobotní turnaj a vyburcovat k co možná nejlepším výkonům. Ranní osvěžení v nádherně čistém jezeře, pořádná snídaně a perfektní počasí bylo předzvěstí úspěšného dne.

[Best_Wordpress_Gallery id=“23″ gal_title=“ASOBP IV – I“]

Krátce po druhé hodině jsme se vydali na místo turnaje. Už před vstupem do sálu nás přivítala masa lidí, trénující venku na stolech, početná česká skvadra byla nejen vidět, ale také slyšet. Po přihlášení do turnaje proběhlo klasické týmové focení a kolem třetí hodiny se mohlo jít na to. Každý tým čekal v základní skupině 4 zápasy, které se odehrávaly v naplánovaných frekvencích. Od 15:10 do 15:45 byla ve hře první polovina mužstev na zápasy A1 a od 15:50 do 16:25 v kole B1 druhá polovina týmů a tak dále. Každý tak věděl, kdy má hrát, a kdy si může dopřát zasloužený odpočinek. Po každém zápase oba týmy vyplnily a podepsaly scorecard, kterou odevzdaly rozhodčím. Všichni pak mohli sledovat jak si vedou v tabulce na velkém projektoru.

Jak to tak bývá u systému těchto velký turnajů, hodně záleží na rozlosování. Pokud tým chytne ty silné protivníky, cesta do Play Off je pak hodně trnitá a prakticky nemožná. Taková smůla potkala právě jeden z našich týmů, Choose Up!, který tak v základní části, ač statečně, nedokázal čelit síle protivníků. Vyrovnanou bitvu sehráli s nejlepším Ladies týmem turnaje, Mrs. Beast & Bonezine , potkal je taky loňský vítěz rakouského šampionátu, srbský tým Triple Threat a dva hráči z vítězného 4v4 eventu, tým SSniperS. Lory se Slávkou tak s dalšími devíti týmy skončili na děleném 66. místě bez bodu. Dalším týmem, který neměl štěstí bylo bratrské duo, Drbu Vrbu. Možná nedostatek zkušeností, každopádně kluci z Rakouska s prázdnou neodjeli. Připsali si dva body za jedno vítězství v prodloužení a další tři zápasy prohráli pouze o jeden kelímek. Posledním z osmi týmů, který se neprobojoval do Play Off byl mix tým, Mrazíci. Lucka se Standou si na svůj účet připsali jedno vítězství a prohru v prodloužení. Celkem tak 4 body na prvním velkém turnaji, to je vizitka Mrazíků, za kterou se rozhodně nemusí stydět.

Cukrovíčka v akci

Všechny další české týmy v turnaji už postoupili do Double Elimination Play Off! Výborný výsledek a velký příslib do budoucna. Nejlepších 16 týmů základní části postupovalo přímo do druhého vyřazovacího kola, dalších 32 pak muselo turnajovým pavoukem začínat od úvodního zápasu. Tady už jdou výsledky ze základní části stranou, je jedno jak se vám dařilo v první části turnaje. Prohrajete jeden zápas a musíte se prokousávat dvakrát tak náročnějším pavoukem v Losers Bracketu, kde vás další prohra vyřadí z turnaje. V Play Off už nejsou žádné slabé týmy, to na vlastní kůži poznaly holky z Tommy-Gun, jejich prvním soupeřem byl tým GERI, který jim poměrem 3:10 nedal žádnou šanci. Dámy tak po první prohře musely o patro níže, kde je však nečekal nikdo jiný, než úřadující mistři Evropy, CupKiller, kteří nezvládli zápas s The Mighty Cups (konečné dělené 13. místo). Holky statečně bojovaly, ale v tomto zápase to nestačilo a po prohře 10:6 jim tak patřilo konečné, dělené 33. místo.

Hodně divoký turnaj zažila CukrovíčkaKluci se na turnaj kvalifikovali z plzeňského eventu a před nima stála první velká zahraniční výzva. O tom, že házet umí, se hned v prvním kole základní části přesvědčil švýcarský tým SSniperS, který se v pátek podílel na výhře ve 4v4 turnaji. Mates s Martinem dohodili dva kelímky a v prodloužení hru zvrátili na svojí stranu! Výborný výsledek českého týmu. Další zápas kluci prohráli o jeden kelímek a v tom následujícím sehráli strhující bitvu, která byla plná dohozů, konečné skóre 15:16 hovoří jasně. Kluci k postupu potřebovali v posledním zápase základní části minimálně bodovat a to se jim také povedlo. Zápas opět muselo rozhodnout prodloužení. Konečné 4 body znamenaly, že Cukrovíčkům v základní části patřilo předposlední postupové místo. V prvním kole pavouka se jim do cesty postavila dvojice Legion of Boom z Beer Pongového klubu RPM, Ruhrpong Monkeys. Tohle bylo druhé utkání, které nemuselo rozhodovat prodloužení. Cukrovíčka zaspala začátek a dohazovat musela na 4 kelímky, tři trefit dokázali, ten poslední však ne. Po prohře 10:9 se tak museli pokusit o návrat v LB. První zápas zvládli, jak jinak než v prodloužení, porazili Alcoholics. Nad jejich síly byli v dalším zápase LB, GlettlerZottmannGmbH (konečné dělené 13. místo). Kluci jim, ale nedali nic zadarmo a zápas opět muselo rozhodnout prodloužení. Cukrovíčka tak na turnaji skončila na děleném 25. místě. Jejich předvedená hra byla ale výborná a těšit je taky může počet dohozů.

Výborné zápasy na turnaji odehrál také Jarda s Terkou. Jejich tým Suspenders dokonce po postupu ze základní části dokázal zvítězit i v prvním kole Play Off. Jejich soupeřem byl silný Ladies tým, také z klubu Monkeys, který se účastnil mistrovství Evropy a na velkých turnajích sbírá pravidelně vavříny za nejlepší dívčí duo. Suspenders však prokázali pevnější nervy a za velké podpory dalších českých celků se mohli radovat z postupu do dalšího kola. Tam jim ale vystavil stopku, ve skvělé formě hrající, srbský tým Triple Threat (konečné dělené 5. místo). Táborská dvojice to ale nevzdávala a hned v prvním zápase v LB přehrála Pussycat Pongs a další výhra nad David & Goliath je posunula mezi nejlepších 24 týmů turnaje. Nad jejich síly byl však tým Die Geometer. Jarda s Terkou, tak jako druhý nejlepší mix tým celého turnaje skončili na děleném 17. místě.

Těmi vůbec nejlepšími byli Banditas. Patrik s Nici si ve skupině připsali 7 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení a do Play Off tak šli plni očekávání. V prvním kole je čekal velezkušený rakouský celek Suicide Kings v oranžových barvách, který v základní části získal rovněž 7 bodů. Banditas však měli nabito ostrými a se svým soupeřem si dokázali poradit. Mnohem těžší kalibr však museli vytáhnout v dalším kole, kde na ně čekali nasazení Die haengende Masturbationsschulter, kteří v základní části ani jednou neprohráli a do PlayOff šli z pátého místa. Borci, pro které turnaj v PlayOff teprve začínal však zasáhla přesná salva českého týmu, který je porazil 10:8 a byl tak stále ve hře ve Winners Bracketu. Sklonit zbraně Banditas museli před dalším soupeřem. Warriors (konečné 4. místo), které známe třeba z českého mistrovství, další překvapení nepřipustili a český mix porazili 10:7. Z druhé fáze WB byli Banditas nuceni mezi poraženými narazit na dalšího silného soupeře. Stejně jako Tommy-Gun tak i oni skončili v turnaji pod rukama úřadujících mistrů Evropy – CupKiller (konečné dělené 9. místo). Konečné dělené 17. místo, vzhledem k výsledkům v základní části a dvou výhrách ve Winners Bracketu, znamenalo, že na turnaji nebyl žádný mix tým lepší než tahle česká dvojka. Velký úspěch pro český Beer Pong a zasloužená odměna pro Patrika s Nici. Vzpomínkou na tenhle první úspěch jim budou trička a placatky od organizátorů.

Banditas přebírají ocenění

Za vůbec největší vítězství v historii českých celků můžeme pochválit Lavi Boys. Kluci po vydařené základní části vyprovodili z WB Davida & Goliathe, které pak domů poslali Suspenders a ve druhém zápase je čekal Mywiler-City z 1. BPC Allgäu/Bodense, druzí na Mistrovství Evropy a těmi největšími turnaji ostřílení borci. Když už se německá dvojice viděla v dalším kole, Lavi Boys napínavý zápas dostali za bouřlivých oslav do prodloužení, kde za velkého supportu zvítězili. Opravdu velká výhra a hodně hořká pilulka pro sebevědomé Němce, kteří se zdrcení rozloučili s turnajem už v dalším kole LB. Kluci však v dalším kole na výborný zápas nedokázali navázat a jejich cestu přibrzdil další německý tým, RA1LROAD3RS (konečné dělené 9. místo). Poslední zápas na turnaji sehráli Lavi Boys s dalším silným týmem, Death-Punch (konečné dělené 7. místo) a v konečném součtu jim tak také patřilo dělené 17. místo, což je každopádně další český, výborný výsledek.

Turnaj nakonec ovládl švýcarský tým ProCgoesWild, který si ve finálovém zápase poradil s Die Bierathleten. Na třetím místě skončil maďarský tým KPS-B1, který v zápase o třetí místo přehrál německé Warriors. Tenhle turnaj ukázal mnohým z nás jejich silné, ale především slabé stránky. Dokázali jsme si, že aktuálně můžeme porazit i ty lepší dvojice, ale nedokážeme je porážet. Je před námi hodně práce, ale za rok budeme opět silnější a doufám, že i početnější. 🙂 Další velký zahraniční turnaj máme naplánovaný na 21. července v německém Göppingenu, kde se v rámci German Series of Beer Pong bude opět bojovat o trip do Las Vegas. Vstupenku na německé mistrovství budete moci vyhrát už na dalším plzeňském turnaji, v rámci 5. kola Pilsen League.

Naše turnajová rekonvalescence probíhala v neděli také v kempu u Atterského jezera. Budeme se těšit příští rok Rakousko! A bude ti ouzko! 😉

[Best_Wordpress_Gallery id=“25″ gal_title=“ASOBP – II“]

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *