Srbský tým Triple Threat pojede do Vegas, vyhrál GSOBP8!

Na German Series of Beer Pong – už osmým rokem míří ti nejlepší hráči z celé země a další zahraniční týmy, aby bojovali o vysněný triumf, nehynoucí slávu a trip do Las Vegas na světový šampionát. Letošní rok už podruhé přinesl v pátek odpoledne společný oběd, po kterém následoval turnaj 1v1. Na vítěze čekalo 500 l piva. Singlů se účastnilo 142 hráčů, mezi nim byl i známý Brandon Marx, vítěz světové série 2017 a několikanásobný finalista. Ten nakonec ve čtvrtfinále nestačil na Božidara Race ze Srbska. Na turnaji jednotlivců si zahrál také Bartek Sowiak, který měl v sobotu doplnit česko-polský tým Pongstars.eu. V základní části vyhrál všechny své zápasy a ze třináctého místa s Cup Different +14 postoupil do Play Off. Tam se mu, ale příliš nedařilo, sám nám k tomu řekl:

In KO I played terribly, lost first game with a lot of misses, in loosers bracket I won just one game, next I lost with weak player because my mental game was weak and every next miss was making me down and down more…

Klání singlů nakonec ovládl mistr Evropy z roku 2016 – ChristoV, který ve finále po pěti prodlouženích porazil Haslera z týmu Surk. Třetí skončil již výše zmiňovaný Božidar Race. Nejlepší dívkou byla Agi z německého Beer Pongového klubu Monkeys.

Main Event přišla na řadu druhý den. Turnaj dvojic na jehož konci se jen jeden tým může pyšnit titulem vítěze německé série a shrábnout ticket na The World Series of Beer Pong, letetenky a ubytování k tomu. I čtyři české týmy se postavily tomu nejlepšímu co Evropa aktuálně produkuje. Ve 3 hodiny odpoledne začaly ve WerftHalle Stauferpark první bitvy základních skupin. Na každý tým čekaly v základní části 4 zápasy. Všechny týmy pak byly seřazeny do jedné tabulky podle počtu bodů a nejlepších 68 následně postoupilo do Double Elimination Play Off.

Ještě se na tak velkém turnaji nestalo, že by jediný český tým zvládl kompletní základní část bez porážky. V Göppingenu se to povedlo hned dvěma. Velkou roli v tom samozřejmě hraje náhodný los, ale i tak všechny týmy podaly v základní části dobré výkony. Pongstars.eu vyhráli všechna utkání a do vyřazovacích bojů mířili ze 20. místa. Ještě lépe na tom ale byli Mrazíci, kteří se díky kontumacím a dobrému skóre posunuli až na 2. místo celkové tabulky! Ze 4 českých týmů se do další částí dostaly tři. Tommy-Gun po dvou výhrách a dvou prohrách zaujaly poslední postupové místo. Okey-Dokey! se bohužel se dvěma body musely s turnajem rozloučit už po skupině, ale jejich výkony a zkušenosti jsou výborným příslibem do dalších zápasů. V Play Off jsme ale pocítili kvalitu nejlepších celků Evropy. Pozdější vítěz, srbský Triple Threat v prvním kole vyřadil Tommy-Gun a finalista turnaje Team Surk zase přehrál Pongstars.eu. a přes první kolo se nedostali ani Mrazíci. V Losers Bracketu byli v prvním zápase úspěšnější pouze Pongstars.eu, kteří ale v následujícím zápase nestačili na Brandona Marxe a jeho parťačku a patřila jim tak na německém turnaji 48. příčka. Tommy-Gun a Mrazíci v turnaji skončili na děleném 68. místě. Do Las Vegas se nakonec vydá srbský tým Triple Treat, který ve finále doslova rozdrtil domácí Team Surk a zcela zaslouženě převzal cenu pro vítěze (na závěr zápasů se můžete podívat na našem Facebooku). Gratulace do Srbska a budeme se těšit na další podobné akci.

1.místo: Triple Threat 2.místo: Team Surk 3.místo: Cup & Cupper Nejlepší dívky: RPM Mongo Pongo Kompletní fotografii najdete na facebooku German Series of Beer Pong nebo na našem Instagramu.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *