HOUSE RULES

Každý hráč Beer Pongu ví, že House Rules se dům od domu, party od party více, či méně liší. Slouží ve většině případů jako zpestření klasické hry a možnosti jsou prakticky neomezené. Hlavní pravidlo, které platí pro drtivou většinu těchto zápasů zní: “Až do dna!”. Zatímco na oficiálních events se pivo pít nemusí (Hlavně z důvodu co nejlepšího a konzistentního výkonu, sponzoringu atd.), nikdo z kámošů si na party prostě nemůže dovolit odložit nedopitý kelímek.

Pokud se nehraje na stolech oficiálních rozměrů, mělo by platit profíky tolik nenáviděné Elbow Rule. Loket by zkrátka neměl při hodu překročit hranici stolu. Zasažení kelímku, hodem o stůl, připraví bránící tým o 2 kelímky. V případě doteku míčku se stolem je však možné míček okamžitě vyrazit. Pokud se Vám podaří využít nepozornosti soupeře, můžete je tak v jednom kole připravit až o 6 kelímků.

Ten kdo viděl Road Trip – Beer Pong možná bude znát pravidlo, které přinese jednomu z týmů okamžité vítězství. Stačí jen zasáhnout pivo, které soupeř drží v ruce, hra končí a na toho komu se to povede čeká obdiv a nehynoucí sláva. Beer Pong se dá okořenit mnoha způsoby, zajímavá může být podoba tzv. “svlékacího Beer Pongu”, doporučujeme hrát proti týmům opačného pohlaví, ale proti gustu. 

Beer Pong House rules

Začátek hry hrané podle house rules, samozřejmě doprovází rozdělení týmů, hrají převážně dva proti dvoum, ale i hra jeden na jednoho může být zajímavá (zde můžeme doporučit již výše zmiňovanou variantu „svlékacího Beer Pongu“) . Následně se rozmístí kelímky do rovnostranného trojúhelníku a dojde k jejich naplnění požadovanou tekutinou.

Samotná hra už probíhá dle naučených technik, ale vymýšlet nové může být přeci ta největší zábava. Hod třeba o strop nebo o hrudník přítelkyně může být zajímavým zpestřením.  Během rozptylování si dáváme pozor, abychom nepřevrhli kelímek s tekutinou. Ne nadarmo se říkává „Raději vidět dítě vypadnout z kočáru“.

Na konci hry si se svým soupeřem nezapomeňte sportovně podat ruku a vyměnit si pár hřejivých slov.  Samozřejmě odveta je na místě! Hraješ dokud nevyhraješ (nebo nepadneš na zem).

Hrajte jako profík – hrajte podle oficiálních pravidel!