Členství

Členové klubu:

 • mají přednostní právo pro registraci na turnaje a eventy
 • mají přednostní právo k vypůjčení stolů za účelem tréninku zcela zdarma
 • členský tým (tvořený dvěma řádnými členy) má nárok na zvýhodněné startovné o 1/2
 • mají přístup ke kompletnímu přehledu financování klubu

Klub:

 • vede na webu kompletní statistiku odehraných zápasů registrovaných týmů
 • umožňuje hráčům a týmům profilovou prezentaci na webových stránkách
 • nabízí jednotlivým týmům zdarma tvorbu loga
 • zajišťuje pro členy organizaci výjezdů na zahraničí turnaje
 • poskytuje ke tréninku herní komponenty (stoly, kelímky, míčky)
 • zprostředkovává nákup stolů, kelímků, míčků atd. za výhodnější ceny

Podmínky členství:

 • členem spolku se může stát osoba starší 18 let
 • člen přispívá na chod spolku čtvrtletním* příspěvkem, který byl na rok 2020 stanoven na 150 Kč (50 Kč/měsíc), případně celoročním příspěvkem 600 Kč
 • členský příspěvek se zasílá na transparentní účet 2001401294 / 2010 (do poznámky se pro identifikaci uvádí jméno člena a období, za které je členství placeno)

 čtvrtletí odpovídají těm kalendářním, tzn. 1. čtvrtletí (leden-březen), 2. čtvrtletí (duben-červen), …

Jak se stát členem/členským týmem:

 • stačí podepsat přihlášku na jakémkoliv turnaji
 • nebo si stáhnout přihlášku z našeho webu, vyplnit ji, poslat na husakova@bpcpilsen.cz a podepsat ji na nejbližším turnaji
 • Přihláška – člen
 • Přihláška – tým

Slovo předsedy klubu

Upozornění. Následující článek obsahuje dobové fotografie, které někoho rozesmějí ale někoho možná rozpláčou.

Když jsme se 4. června  2015 vydali, jako první Češi vůbec, na mistrovství Evropy v Beer Pongu do německého Mnichova, absolutně jsme neměli páru, co nás na takové akci čeká. Viděli jsme, jak se z nejpopulárnější vysokoškolské zábavy ve Spojených státech, dokáže utvořit megalomanský kompetitivní turnaj, kterého se účastní přes 360 hráčů a minimálně další stovka přihlíží. S touhle srandou se náš první turnaj z prosince 2014 nedal vůbec srovnávat. Vlastně i s přihlédnutím k dnešku jsme se posunuli o obrovský kus dopředu a rádi bychom v tom pokračovali.

Když jsme pár měsíců po našem velkolepém zážitku v Mnichově dávali rozhovor pro seriózní Blesk.cz a zakládali po vzoru zahraničních organizací Czech Series of Beer Pong, připadali jsme si jako největší hráči v tomto pivním vesmíru. K původnímu americkému stolu jsme přidali další dva německé kvality a po Plzni začali pořádat turnaje. Na třech stolech jsme v tu dobu mohli nabídnout celkem slušnou zábavu. Jeden zápas v jednokolovém PlayOff byl však za 200 korun přeci jen málo, o to však příznivější byly ceny pro vítězné týmy. Když dnes nabízíme každému týmu v základní části hned 4 zápasy, poloviční startovné a ceny ještě zajímavější, je skvělé, kam jsme se za ta léta posunuli, ale nechci předbíhat. Na tři stoly jsme hráli hodně dlouho, změnily se prostory turnajů, a systém Double-Elimination nabízel dva jisté zápasy každému týmu. Při plné kapacitě a vzhledem k nástrahám, které tato hra přináší, však některé týmy čekaly hodiny na rozhodující zápasy. Ono čekání a důležitost některých zápasů ze hry částečně vystrnadilo jedno z nejlepších pravidel Beer Pongu, a to je rozptylování. Některé zápasy se staly tak důležitými, že na obou koncích stolu stála dvě zarputile vyhlížející mužstva, doufajíc, že soupeř opět trefí hranu. Konec konců, někdo je holt soutěživější a to ke sportu všeobecně patří. 🙂

Ano, říkejme tomu sport. Kdybyste na Masarykově univerzitě navštěvovali fakultu sportovních studií, během prvních přednášek by vám sport vymezovali takto:

 1. Jedná se o pohybovou aktivitu, což vylučuje činnosti, kde se soutěží výhradně pomocí duševních schopností nebo štěstí.
 2. Pohybová aktivita má jasná pravidla, podle kterých se soutěží (která vylučují úsilí o soupeřův život, např. válku).
 3. Pohybová aktivita má soutěžní charakter, dochází k poměřování jejích výsledků (což vylučuje např. bojová umění provozovaná nesoutěžním filozoficky zaměřeným způsobem, jógu…)

O tom, že bez potřebného tréninku můžete dosáhnout maximálně ojedinělých úspěchů, není asi třeba hovořit. Nebudeme to zase přehánět, ale pokud bychom v budoucnu chtěli konkurovat nejlepším světovým a evropským týmům, tak pravidelný trénink je bezesporu nutnost. Proto jsem se před dalším mistrovstvím Evropy rozhodl náš Beer Pong, jak ho znáte, posunout na vyšší úroveň a nabídnout vám, hráčům, více kompetitivních příležitostí a lepší podmínky. Nechtěl jsem se stát v tomto směru podnikatelem nebo někým, kdo bude sám spojovat hru a hráče. Oslovil jsem proto dva velmi dobré kamarády – Veroniku Husákovou a Milana Čížka. A společně jsme stvořili první oficiální klub v České republice zapsaný u krajského soudu v Plzni a založili Beer Pongovou ligu. Podporu, pro další rozvoj, jsme našli také v baru Bílej Medvěd, kde aktuálně turnaje pořádáme, a i díky klukům z Medvěda se nám daří oslovovat další partnery. Víme, že máme velký potenciál, chceme růst, ale pořád chceme být ta normální parta, která se tím hlavně baví. Poděkování zaslouží minimálně další desítka lidí, kteří nám kdy pomohli nebo pořád pomáhají (ať už s odměnami, poháry, organizací, stoly a tak dále). Věřím, že dotyční vědí, o kom je řeč. Nerad bych se pouštěl do vypisování nějakého seznamu, nechci na nikoho zapomenout. Chci říct, že si vážíme každé pomoci, kterou nám kdo kdy poskytl, nebo nabídl.

Každý klub potřebuje své členy, a proto si obzvláště ceníme každého, kdo měsíčně oželí dvě piva a pomáhá nám náš klub budovat. Věříme, že výhody členství, na kterých neustále pracujeme jednou přesvědčí i ty největší skeptiky. Každý člen má přístup do přehledů financí klubu a společně rozhodujeme, a chceme rozhodovat, o dalších krocích a plánech. Pohyb je pak jasně vidět na transparentním účtu, který jsme pro tyto potřeby založili. V žádném případě nechceme ani v budoucnu z Beer Pongu těžit nějaké zisky, i přes peníze, které jsem já osobně do toho vložil, ať už na kelímky, míčky, poháry, odměny, nic z toho bych nikdy nevzal zpátky. Rád bych vyzdvihl i tu černou práci, která na turnaji vidět není. Pro někoho začíná turnaj po osmé hodině registrací a končí v jedenáct vypadnutím v semifinále. Jiní zas už dvě hodiny před turnajem pomáhají skládat stoly, plnit a rozdělovat kelímky, připravovat míčky a po finálovém zápase vše zase sklízejí, odnášejí. Vzpomínám, když jsme měli na turnaj 70 kelímků a po každé hře jsme je museli každému zvlášť oplachovat. 🙂 Tuhle povinnost jsme předali na hráče, ale péči o kelímky se věnujeme další dny po skončení turnajů. Jelikož chceme, aby to všechno nějak vypadalo, a každý z toho měl i zpětně další prožitek, turnaje připravujeme už čtrnáct dní předem, domlouváme ceny, staráme se o webové stránky, sociální sítě a další věci. Nejdůležitější samozřejmě je, že nás i všechny tyhle věci okolo baví a jsme velmi rádi za každou zpětnou vazbu během i po skončení turnajů.

Aktuálně hledáme pro ligu „generálního“ partnera, takže se v budoucnu můžete těšit třeba na Tesco Ligu (tohle není placená reklama) a jsme v kontaktu s dalšími zájmovými spolky. Chystáme se taky na Austrian Series of Beer Pong do Rakouska nebo na German Series of Beer Pong do Německa. Vítěz ligy bude navíc reprezentovat náš klub na mistrovství Evropy. A naším dalším cílem je samozřejmě mistrovství Světa v Las Vegas. Možná ne letos, ale věřím, že jednoho dne se tam někdo z nás, někdo z vás, kvalifikuje a třeba nám domů přiveze pohár pro Mistry světa. To už je ale jinej příběh.

Jestli jste dočetli až sem, tak vám chci ještě jednou poděkovat a uvidíme se na další akci.

Za BPC Pilsen

Paťour